O nás

ALCA CZ SE byla založena v roce 1999 jako výhradní dovozce a distributor flexibilních brusiv švýcarského výrobce sia Abrasives a navázala na předcházející aktivity vlastníků sahající v této oblasti až do roku 1992. Ve firmě dlouhodobě působí přibližně třicetičlený tým, jehož hlavním cílem je kvalifikované zpracování a distribuce flexibilních brusiv i odborné poradenství v povrchových úpravách broušením u nejrůznějších aplikací.

Dovážíme, zpracováváme a dodáváme na trh široký sortiment více než 10.000 odlišných flexibilních brusiv, a uspokojujeme tak nejrozmanitější poptávku po dokonalém povrchu z mnoha oborů lidské činnosti. Naše dlouhodobé reference obsahují široké spektrum odběratelů z oblasti automobilového průmyslu, opravárenství, strojírenství, dřevoobrábění ale např. i uměleckých oborů a podobně.
Flexibilní brusiva se z naší centrály v Loděnici u Berouna dostávají ke konečným uživatelům přímými dodávkami nebo prostřednictvím sítě autorizovaných distributorů působících po celé České republice. Dceřinná společnosti ALCA Slovensko, s.r.o. s centrálou v Banské Bystrici zpracovává ekvivalentním způsobem i slovenský trh.

Tým našich periodicky školených odborníků poskytuje vysoce kvalifikovanou technickou podporu přímo u konečných odběratelů i distributorů a to především u konkrétních aplikací jednotlivých brusiv, tak aby bylo s maximální efektivitou využito jejich optimálních vlastností. Pro významné uživatele námi dodávaných flexibilních brusiv organizujeme tradičně několikrát ročně teoreticko-praktická školení přímo u výrobce sia Abrasives ve Švýcarsku. Přenášíme tím nejnovější poznatky z oblasti broušení velmi rychle přímo do praxe. Rovněž pravidelně zajišťujeme návštěvy švýcarských techniků ve výrobních odděleních u našich odběratelů.

Kromě tradiční obchodní činnosti je naše firma specializována i na výrobu standardních i speciálních nekonečných brousících pásů. Náš moderní strojový park, využívání nejnovějších technologií a know-how v dané oblasti zaručují vysokou kvalitu licenční výroby brousících pásů se švýcarskými parametry v českém prostředí. Samozřejmostí jsou krátké dodací termíny a výhodné poměry kvality a ceny našich výrobků.

Naší základní firemní filozofií je být dynamickým, flexibilním a dlouhodobě prosperujícím partnerem nabízejícím ekvivalentní řešení pro uspokojování potřeb našich zákazníků. Být klíčem k perfektnímu povrchu! Jsme připraveni s potěšením nabídnout naše dlouhodobé zkušenosti z oboru flexibilních brusiv i pro řešení vašich specifických požadavků!